Aktuāli! Suns un blusas

Blusas

 

Blusas ir visbiežāk sastopamie suņu parazīti. Blusas var nodarīt daudz ļauna gan jums, gan jūsu sunim lēkājot apkārt un stipri kožot. Tādēļ ir svarīgi, lai aizsardzības efekts ir ātrs, efektīvs un noturīgs, jo blusas var radīt nopietnas saslimšanas. Tās, lielākoties, ir ādas problēmas, kuras var variēt no niezes līdz nopietnām reakcijām (ādas bojājumiem, matu izkrišanas, ādas iekaisumiem) un ir liels traucēklis kā dzīvniekiem, tā arī cilvēkiem. Blusas ir arī suņu lenteņu pārnēsātājas. Kad suns kasās vai košļā apmatojumu, tas var uzkost blusu un norīt lenteņa kāpuru. Kāpurs suņa organismā attīstīsies par pieaugušu lenteni. Blusas attīstās ātrāk siltās un sausās vietās un tās var reproducēties ļoti īsā laika periodā, ja apstākļi ir labvēlīgi! Blusu aktivizēšanās parasti notiek tieši augustā un septembrī, tāpēc apzinīgākie suņu saimnieki jau laikus apstrādā suņa kažoku ar pretblusu līdzekli. Taču ir reizes, kad citkārt tik iedarbīgais līdzeklis uz blusām pēkšņi vairs neiedarbojas un tās suņa kažokā turpina dzīvot un parazitēt. Iemesli tam var būt dažādi. Pirmkārt – šiem parazītiem ir izcilas pielāgošanās spējas. Otrkārt – arī tad, ja vasaras laikā pretblusu līdzeklis tiek lietots regulāri, starplaiki starp suņa kažoka apstrādi, iespējams, bijuši pārāk lieli, lai nodrošinātu nepārtrauktu aizsardzību pret parazītiem. Pretblusu kaklasiksniņas no blusām pasargā tikai profilaktiski jau iepriekš atblusotus suņus.

Kā cīnīties ar blusām?

Dezinficē apkārtni dzīvnieka atrašanās vietā. Rūpīgi uzkop māju un suņu būdu. Mazgājot grīdas, pievieno speciālus pretblusu līdzekļus. Uzkopšanas darbi jāveic regulāri! Likvidējot mājā blusas, apmēram desmit dienu laikā problēmai vajadzētu būt atrisinātai, ja vien suns nav ārkārtīgi jutīgs un alerģisks.

Apstrādā suni ar pretblusu līdzekli kurš iznīcina un atbaida blusas, pirms tam labāk konsultējieties ar veterinārārstu par produkta izvēli, jo no tā atkarīgs cik efektīva būs blusu apkarošana. Izvēlēties variet pilienus uz ādas: Advantage (tikai pret blusām), Fiprex (pret blusām un ērcēm), pieejami arī pretblusu aerosoli un pūderi (īsāks iedarbības laiks).

Ja blusas sunim it kā vairs nav manāmas, bet suns turpina kasīties un kasīšanās dēļ uz ādas radies pamatīgs iekaisums, jādodas pie veterinārārsta. Blusas izraisa sunim alerģiju un jau nepieciešama ārstēšana, dažreiz pat ilgstoša.

Kādas pazīmes blusu izraisītai alerģijai?

Suns izteikti kasās, rīvējās gar mēbelēm, berzē muguru, laiza apmatojumu, kož kažokā sevišķi pie astes pamatnes. Kožot iespējams traumēt ādu no astes pamatnes līdz skaustam un uz muguras var veidoties sulojošas brūces ar nepatīkamu smaku. Ja labi pavēro apmatojumu, tad uz ādas var redzēt blusu izkārnījumus (ogļu putekļiem līdzīgus krikumiņus). Dzīvnieks kasoties paliek nervozs, nemierīgs, pat agresīvs.

Blusu izraisītais alerģiskais dermatīts ir uzskatāms par ļoti komplicētu slimību, kuras gaitā jācīnās ar cēloni - parazītu, tā radīto alerģisko stāvokli un paša dzīvnieka ienesto infekciju. Turklāt steidzami jāatjauno ādas normālais fizioloģiskais stāvoklis. Ieteicamas Omega 3, Omega 6 saturošas papildbarības, kuras uzlabos ādas stāvokli un apmatojumu, piem. kā Dermanorm, Alerg G 3.

Ja esiet konstatējuši sunim blusas vai šīs aprakstītās pazīmes nekavējoties dodieties pie veterinārārsta, jo laicīga problēmas risināšana tikai ekonomēs Jūsu līdzekļus un laiku!

Teikas Veterinārās klīnikas personāls palīdzēs izdarīt izvēli efektīvākā  pretblusu līdzekļa iegādei Jūsu mīlulim!

 

E-pieraksts uz vizīti:

Lai pierakstītos uz ārsta apmeklējumu,
Jums ir jāaizpilda piedāvāta forma

Darba laiks:

Darba dienās:    9.00 - 19.00
Sestdiena:      9.00 - 16.00
Svētdiena:           brīvdiena

skype

{popin}